Medil oli võimalus osaleda 11. oktoobril Tallinna Ülikooli Rakvere Kolledžis toimunud seminaril “Peamised väljakutsed eakate hoolekandes Eestis 2014-2020”.

Positiivseid kogemusi häirenuputeenuse kasutamisest kuulsime Tallinna linna näitel, kes osutab seda alates 2007. aastast. Samuti tutvustas Innocare projekti raames Medi häirenuputeenuse osutamist alustanud Rakvere linn oma esimesi samme eakate hoolekande uuele tasemele viimises.

Läbiva teemana jäi kogu seminari ettekannetest kokkuvõttena kõlama seisukoht, et uutest kaasaegsetest tehnilistest abivahenditest on eakate hoolekandes reaalselt kasutatav justnimelt häirenuputeenus. Teenuse kasutuselevõtmisel ei tekita see mitte lisakulusid, vaid pikendab hoopis perioodi, mil eakad inimesed saavad iseseisvalt oma kodus hakkama ning hoida sellega muuhulgas kokku hooldekodu kuludelt.

Loodame, et üha enam kohalikke omavalitsusi jõuab peagi arusaamiseni, et aeg häirenuputeenuse kasutuselevõtuks on juba käes. Medi häirenuputeenus lubab olla siinkohal kõikidele huvitatud omavalitsustele nõu ja jõuga ning oma peagi kolmeaastase kogemusega igati abiks. Soovi korral võtke meiega ühendust ning arutame koos, kuidas just teie elanikele parimaid lahendusi ja kõrgemat turvalisust pakkuda!

Seminari ettekanded leiab siit.