Ravimidosaatori „Careousel Advance“ põhiomadused:

  • õige ravim õigel ajal
  • heli- ja valgussignaal õigetel kellaaegadel
  • välistab üledoseerimise ja vale ravimi võtmise
  • kahandab hoolduskulusid
  • võimaldab pikemat ja väärikat iseseisvat elu

Automaatse ravimidosaatori kasutamine on äärmiselt lihtne. Helisignaali kostudes tuleb seade tagurpidi keerata ja ravimiannus käele või alusele kukutada. Seejärel meeldetuletus vaikib ja seade jääb järgmise ravimi võtmise aega ootama. Veidi kallutades kuvatakse ka järgmise ravimi võtmise päev ja kellaaeg.

Seadistamine on väga lihtne ja tehtav mõne minutiga. Seadmel on rohkelt seadistamisvõimalusi, mis tehakse seadmel oleva kolme nupuga. Seadistused kehtivad ka peale patareide vahetust (kestus umbes üks aasta). Soovi korral on võimalik nii ravimisahtli kui patareisahtli kaane lukustamine, et välistada valede ravimite kättesaamise või abivahendi väljalülitamine.

Seade on praktiliselt hooldusvaba. Kuni ravimite võtmisrežiim ei muutu, tuleb ravimisahtlit vaid uute annustega täita. Eemaldatav ravimisahtlit võib pesta kuni 55-kraadiga. Neli AA-patareid kestavad ligikaudu aasta ja on hõlpsasti vahetatavad. Kasutada võib ka taaslaetavaid NiMH-akusid.

Juurde saab tellida ravimisahtleid, varuvõtit ja ajarõngaid. Liikumisraskustega kasutajale on loodud seadme automaatne kallutamisalus.

Careousel Advance tootja on Rootsi ettevõte PharmaCell, kes on ravimidosaatoreid arendanud ja tootnud juba aastast 1994. Careousel on pärjatud ka mitmete Rootsi tööstuse ja disaini auhindadega.

Eriti vajalik on lahendus kergesti unustavatele eakatele. Ravimidosaator võimaldab eakatel kauem iseseisvalt oma kodus elada.

Automaatse ravimidosaatori infoleht (PDF).
Automaatse ravimidosaatori kasutusjuhend (PDF).