Tänases Pärnu Postimehes jagab reporter Anu Jürissonile oma postiivset kogemust Medi häirenuputeenusega Vändra valla sotsiaalnõunik Lembi Uulimaa.

Vändra vald oli nutikas ja ettevõtlik ning taotles häirenuputeenuseks toetust Hasartmängumaksu Nõukogult. Nii osutataksegi viiele üksinda elavale eakale vallaelanikule teenust riigipoolsel tänuväärsel toel.

Lembi Uulimaa sõnul on kõik viis inimest Medi häirenuputeenusega väga rahul ja kinnitanud, et neil on nüüd hoopis kindlam tunne. Kuna häirenuputeenus alles käivitati, pole veel tõsist abi vajatud, ent nõuniku sõnul on varem olnud küll juhtumeid, kus inimesed on kukkunud, ise enam üles ei saa ja niimoodi surnukski külmunud. Häirenupust randmel olnuks siis suur abi, et päästa kõige hullemast.

Uulimaa tõdes, et viit inimest polnud vallaelanike seast kuigi raske välja valida, ehkki neid, kes häirenuppu võiksid vajada, on oluliselt rohkem. “Inimene ju ikka pelgab uut asja, aga nüüd, kui häirenupp on pandud, on hakatud küsima, et mina tahan ka,” nentis Uulimaa.

Medi soovib omalt poolt Vändra valla häirenupu omanikele päikselisi päevi ja tugevat tervist! Samuti täname äärmiselt meeldiva ja sujuva koostöö eesti Vändra valla hoolivat ja hoolitsevat sotsiaalnõunikku Lembi Uulimaad!

Pärnu Postimehe täielikku artiklit ja kommentaare lugeda ning ka ise kommenteerida saab siin.