Septembrikuu teisel pühapäeval, sel aastal siis 11. septembril tähistatakse Eestis juba kuuendat aastat vanavanemate päeva.

Vanavanemate päeva eesmärgiks on tänada ning avaldada austust vanavanematele laste ja lastelaste kasvatamise, jagatud hoole ning armastuse eest. Tähtpäev aitab lastel saada teadlikumaks sellest, millist tugevust, teadmisi ja elutarkust vanavanemad pakuvad ning tihendab eri põlvkondadevahelist suhtlust. Tähtpäev on asjakohane austusavaldus ka riigi poolt ning võimaldab avalikult näidata vanavanemate tähtsust eelkõige perekonna, aga ka ühiskonna jaoks tervikuna. Eakad ei ole ühiskonnale ja riigile koormaks nagu mõni vahel arvama kipub. Allikas: Wikipedia.

Meil on rõõm nentida, et sama vana kui on meil see tähtpäev, on ka Medi häirenuputeenus – juba kuus aastat kõikjal üle Eestimaa! 2010. aasta sügisel alustas Medi esimestele eakatele häirenuputenuse osutamist. Paljudele osutame härenuputeenust seni, ka septembris 2016 ja seda nii vanaemadele, vanaisadele, vanatädidele kui paljudele teistele, kes on kellelegi olulised ja armsad. Teadmine, et vanavanematega on kõik korras, võimaldab ju kõigil hoolivatel pereliikmetel end rahulikult tunda ka nendest eemal viibides. Samuti on ju oluline meelerahu ja kindlustunne, et vajadusel on vanavanematel abi kõigest ühe nupuvajutuse kaugusel ning abivajadusest saadakse ruttu teada.

Juba üle aasta pakume vanavanemate ja teistegi veel kõrgema turvatunde tagamiseks kukkumisanduriga häirenuppu. Sest pimedam, libedam ja seega ohtlikum aastaeg on peagi tulekul. Mitmeid aastaid on saadaval ka muud iseiseisvat turvalist elamist võimaldavad lahendused nagu automaatsed ravimidosaatorid ja pliidivalvurid. Ikka selleks, et eakad või muidu unustama kippuvad inimesed saaks oma kodus rahulikult toimetada ja elada.

Küsige meilt julgelt nõu, kuidas teie (vana)vanemad end oma kodus veel paremini ja kindlamini tunda saaks. Meie aitame hea meelega ja alati.

Rõõmsat vanavanemate päeva kõigile!