Olgu pühad rõõmurikkad ja lähedaste päralt. Tulgu saabuv aasta teile tegus ja täis hoolivust!

Sel aastal kirjutasime jõuluriimide asemel muinasjutu päris elust. Põnevat lugemist ja häid pühi!

Medi häirenuputeenuse pere

 

Muinasjutt* õnnelikust Mallest

Malle on 84-aastane väärikas vanaproua. Ta elab koos taksikoer Bessiga suures majas väikse küla serval metsatuka ääres. Mallel on tütar ja poeg ning neli lapselast, kes tal kõik aeg-ajalt külas käivad. Enamus aega on Malle aga Bessiga kodus omaette.

Mallele meeldib tema kodu ja aed. Nad käivad Bessiga iga päev väljas jalutamas. Tihti näeb neid maja ümber askeldamas, Mallel barett peas ja jalutuskepp toeks käes, Bessi ümber tema kalpsamas. Malle ja Bessi tulevad oma igapäevase eluga iseseisvalt kenasti toime.

Aga vahel juhtub ka õnnetusi. Malle tervis pole enam päris see, mis noorusajal. Mõnikord juhtub nii, et jalg või jalutuskepp veab alt ja Malle kukub. Teine kord on ootamatult kõrgenenud vererõhu tõttu vaja isegi kiirabi koju kutsuda. Muidugi on Mallel ka taskutelefon. Ent pahatihti pole see õnnetul hetkel käeulatuses või ei suuda ta seda ärevas olukorras kasutada. Õnneks on Mallel kukkumisanduriga häirenupp pidevalt randmel, isegi duši all. Häirenupp tagab talle vajadusel alati kiire abi. Üksainus nupuvajutus ja abilised ongi teel!

Malle peab iga päev mitmeid tablette võtma, mille meelespidamine vahel ununema kipub. Selles aitab Mallet automaatne ravimidosaator, mis tableti võtmised talle häälekalt meelde tuletab. Nii ei unune ükski hädavajalik ravim võtmata, haigused on kontrolli all ja tervis korras.

Malle tunneb end oma kodus kindlalt. Ta teab, et vajadusel ei jää ta hätta. Tänu häirenupule ja ravimidosaatorile on ka tema lastel, lastelastel ja kõigil teistel hoolivatel lähedastel süda rahul, et nende kalli Mallega kõik hästi on. Ja kui peakski midagi juhtuma, saavad nad sellest kohe teada ja tõttavad appi.

Kasulikud abivahendid aitavad Mallel veel kaua-kaua oma kodus elada ja ta ei pea vastumeelselt hooldekoju kolima. Mallele meeldib olla oma kodus – ta elab seal õnnelikult, elu lõpuni.

* See ei olegi tegelikult muinasjutt – Malle elab ka päriselt tänu kukkumisanduriga häirenupule, automaatsele ravimidosaatorile, elektrilisele pliidivalvurile ja teistele iseseisvat elamist võimaldavatele abivahenditele koos taksikoer Bessiga õnnelikult oma kodus, elu lõpuni.