Täna, septembrikuu teisel pühapäeval tähistatakse Eestis juba viiendat aastat vanavanemate päeva.

Vanavanemate päeva eesmärgiks on tänada ning avaldada austust vanavanematele laste ja lastelaste kasvatamise, jagatud hoole ning armastuse eest. Tähtpäev aitab lastel saada teadlikumaks sellest, millist tugevust, teadmisi ja elutarkust vanavanemad pakkuda suudavad ning tihendaks eri põlvkondade vahelist suhtlemist. Tähtpäev on asjakohane austusavaldus ka riigi poolt ning võimaldab avalikult näidata vanavanemate tähtsust eelkõige perekonna, aga ka ühiskonna jaoks tervikuna. Allikas: Wikipedia.

Meil on hea meel tõdeda, et sama vana kui on see tähtpäev Eestis, on ka Medi häirenuputeenus – juba 5 aastat! 2010. aasta sügisel alustasime meiegi esimestele eakatele häirenuputenuse osutamist. Teeme seda siiani, ka aastal 2015 ning nii vanaemadele, vanaisadele, vanatädidele kui paljudele teistele, kes on kellelegi olulised ja armsad. Teadmine, et vanavanematega on kõik hästi, võimaldab ju kõigil hoolivatel perekonnaliikmetel end rahulikult tunda. Ja mitte vähetähtis pole teadmine, et vajadusel on vanavanemal abi vaid ühe nupuvajutuse kaugusel.

Nüüd pakume vanavanemate ja teistegi veel kõrgema turvatunde tagamiseks kukkumisanduriga häirenuppu. Sest ohtlikum ja külmem-libedam aastaeg on peagi tulekul. Uurige ja küsige meilt julgelt nõu, kuidas teie (vana)vanematel oma kodus veel paremini ja kindlamini toime tulla aidata.

Ilusat ja päikselist vanavanemate päeva! 🙂