Täna, 1. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist eakate päeva. Täna möödub lausa 30 aastat, mil ÜRO Peaassamblee alustas päeva tähistamist. Eakate päeva eesmärk on tunnustada eakate panust ühiskonda ja tõsta teadlikkust eakate heaolust.
Peame siis eriti täna – aga mitte ainult täna – oma eakaid lähedasi meeles!

Üks Medi Tallinnas elava hoolealuse initsiatiivikas tütar Egle pakkus tänuväärselt välja mitmeid ideid, kuidas oma eakaid lähedasi meeles pidada ja tähtsustada. Valige üks või mitu tegevust ja tehkem ära!
+ Helista, saada sõnum või kui oled terve, siis külasta oma eakamaid lähedasi.
+ Lapsed võivad joonistada või meisterda toreda kaardi oma vanaemale-või vanaisale.
+ Jagage ühiseid toredaid mälestusi, lugusid, vaadake vanu fotosid, filme, mängige lauamänge jms.
+ Koguge mälestusi, retsepte, nõuandeid, soovitusi. Võib juhtuda, et kui meile muutuvad oluliseks mingid teemad või mälestused, siis ei ole enam kelle käest küsida või ei ole nende mälu enam endine.
+ Jagage hobisid.
+ Tehke ühine ajarännak perekonna ajaloos.
+ Külastage vanematega või vanavanematega nende noorusaja lemmikpaiku.
+ Valmista ise või vii lemmiktoitu oma eakamale lähedasele.
+ Minge mõnele huvipakkuvale väliüritusele riietudes ilmastikule kohaselt.
+ Abista mõnes kodutöös või tegevuses.
+ Tunne huvi, kuula, ole olemas.
+ Pööra tähelepanu, kas:
– neil esineb tervisemuresid;
– krooniliste haiguste korral, millal viimati nad arsti juures käidi; kas kõik vajalikud ravimid on olemas ja kas neid tarvitatakse raviarsti soovituste kohaselt. Vajadusel on meeles pidamisel suureks abiks automaatne ravimidosaator Medilt.
– on mingeid tegevusi, mis valmistavad raskusi või oleks vaja abi või abivahendeid;
– kodu on turvaline – suitsuandur on töökorras ja õiges kohas; hinda kukkumisohtu- ja kodu ohutust, kas elektrisüsteem on töökorras jne. Vajadusel aitavad ka Sinu eakat kukkumisanduriga häirenupp, Medi häirenuputeenus ja pliidivalvur.
– tema lemmikloomaga on kõik korras.

+ 1. oktoobril tähistatakse ka rahvusvahelist muusikapäeva. Päeva esmakordsest tähistamisest möödub tänavu 45 aastat. Miks mitte otsida sel puhul välja mõni lemmikplaat, mida ühiselt kuulata.

Kui vajate oma eaka lähedase kodusel hooldamisel abi, võtke meiega julgelt ühendust. Peame koos nõu – kuidas tema turvalist kodus elamist pikendada ja kõigile hoolivatele pereliikmetele südamerahu tagada! Helistage telefonil 661 8181 või kirjutage meile e-postile info@medi.ee. Olgem hoitud!