Medi hoolekandetelefonide, häirenuppude ja lisaseadmete tegija, Skandinaavia juhtiv hoolekandeseadmete tootja STT Condigi on välja tulnud uute optiliste suitsuanduritega.

Suitsuandur peaks olema iga häirenupuseadmete komplekti standardvarustuses, sest aitab päästa tulekahju või selle puhkemise ohu korral inimelusid. Kui harilik suitsuandur hakkab suitsu korral vaid kohapeal häälitsema, siis Medi kasutatavad suitsuandurid on ühendatud juhtmevabalt ka hoolekandetelefoniga ning helistavad suitsu tuvastades automaatselt kõnekeskusesse. Operaator teab juba häirekõnele vastates, et see on algatatud suitsuanduri poolt ning saab koheselt vastavalt reageerida. Saades häirekõne suitsuanduri häirega ja kuuldes inimese appihüüdeid või tule praksumist, kutsutakse viivitamatult välja päästeteenistus.

Sellistes kriitilistes ohuolukordades ei pruugi inimene seda ise enam suuta. Sageli ei piisa ka tavapärase lokaalse suitsuanduri huilgamisest, et päästa inimeste elu – tuli avastatakse alles siis, kui see on juba hoonest ning kontrolli alt väljunud. Medi paigaldatavad hoolekandesüsteemiga ühendatud optilised suitsuandurid aitavad aga päästekomando võimalikult kiiresti kohale kutsuda, päästes sellega nii inimesed kui vara halvimast.

Lisainfot suitsuandurite kohta saab siit.