Möödunud neljapäeval toimus Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku, mille liige ka Medi on, suvepäev-seminar. Tegemist oli vabas õhus ja sama vabas õhkkonnas toimunud võrgustiku liikmete kohtumisega, mis leidis aset mõnusas Kopli-Madise talus Harjumaal. Kohale olid tulnud liikmeorganisatsioonide esindajad mitmelt poolt üle Eesti, nii Tartust, Pärnust kui Tallinnast. Osalejaid oli muuhulgas Tagurpidi Lavkast, Merimetsa Tugikeskusest, aktiviseerimiskeskusest Tulevik, MTÜ-st Hingerahu, MTÜ-st Avitus, Medi häirenuputeenusest ja teistestki sotsiaalsetest ettevõtetest.

Suheldi väga mitmetel sotsiaalse ettevõtluse ja Eesti ühiskonna nii rõõmude kui murepunktide teemadel, räägiti ka võrgustiku senistest tegevustest, plaanidest ja veel sel aastal toimuvatest sündmustest. Omavahel saadi veelgi rohkem tuttavaks, vahetati muljeid-kogemusi ning kontakte, et edaspidi rohkemgi koostööd teha. Kasulik ja lustlik oli osalemine kõigile kohalviibinutele.

Muide, tegemist oli täielikult alkoholivaba sündmusega. Teiste hulgas on ka Terve Eesti SA, kes veab kampaaniat “Joome poole vähem”, võrgustiku liige. Ei saa aga mingit moodi öelda, et kohaletulnud oleksid kuidagi kinnised või vähejutukad olnud. Teemasid ja juttu jagus terveks pikaks päevaks ja kõik avaldasid nii arvamusi kui jagasid ohtralt kogemusi täiesti vabalt. Nii et võime öelda, et sündmusel ei joodud mitte poole vähem, vaid üldse mitte 🙂

Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku eesmärk on sotsiaalsete ettevõtete arvu, suutlikkuse ja mõju suurendamine Eestis ning sotsiaalse ettevõtluse väärtustamine tegevusvaldkonnana meie ühiskonnas. Praeguseks juba 27 liikmeorganisatsiooniga võrgustik asutati aprillis 2012 ja Medi on samast aastast võrgustiku ametlik liige.

Jääme ootama võrgustiku järgmisi põnevaid sündmusi, et ka neil kaasa teha. Aitäh korraldajatele vahva ja silmaringi laiendava suvepäeva eest!

Mõned sotsiaalsed suvepäevitajad SEV seminaril (foto: Riinu Lepa)