5. aprillil toimus VII Jõgevamaa konverents teemal “Aktiivne vananemine ja põlvkondadevaheline solidaarsus”. Konverents oli üks osa samanimelisest Euroopa aastast, milleks käesolev aasta kuulutatud on.

Konverentsi eesmärk oli pöörata tähelepanu eakatele ja informeerida neid võimalusest olla aktiivne ja toimekas ka kõrges eas. Konverentsi juhatas sisse Euroopa Parlamendi liige Kristiina Ojuland. Teiste seas esinesid ettekannetega Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev, Eesti Pensionäride Ühenduste Liidu juhatuse esimees Andres Ergma, Jõgeva Haigla juhataja Peep Põdder ja Medi häirenuputeenuse juhatuse liige Paavo Ala. Ala rääkis enam kui 200 osalejale, kuidas kaasaegsed sotsiaalvalvesüsteemid ja häirenupp Euroopas ning nüüdseks pea kaks aastat ka kõikjal Eestis eakatel iseseisvalt oma kodus hakkama aitab saada ja vajadusel isegi elu päästa võib.

Toimunud konverentsi kokkuvõte ja ettekanded leiab Jõgeva Maavalitsuse kodulehel.

Medi tänab omalt poolt meid konverentsile kutsunud ja seda korraldanud Jõgeva Maavalitsust, Europe Direct Jõgevamaa teabekeskust, Jõgevamaa Omavalitsuste Liitu ja Jõgevamaa Pensionäride Ühendust.

httpt.://www.jogeva.maavalitsus.ee/et/uudised-ja-teated/-/asset_publisher/d0QX/content/tulekul-on-vii-jogevamaa-konverents-%E2%80%9Eaktiivsena-vananemine-ja-polvkondadevaheline-solidaarsus%E2%80%9C