Möödunud nädala lõpus toimus ühel Medi hoolealusel, 76-aastal proual kodus kriminaalne vahejuhtum. Väidetava ammuse võla väljapressija tuli vanadaami ähvardama ning kasutas lausa füüsilist vägivalda. Pätt küll lahkus prouat õnneks vigastamata, ent tekitas oma mitteoodatud külaskäiguga eakal naisterahval põhjendatult sellise paanikahoo, et too ise ei suutnud isegi politsei lühinumbrile 110 helistada. Selle asemel vajutas ta randmel olevat häirenuppu ja sai ühendust Medi operaatoriga, kellele ta juhtunut kurtis ja palus politsei välja saata. Medi operaator võttiski koheselt politseiga ühendust ning peagi oli korravalvurite patrull proua juures kodus.

Oleme alati uskunud, et Medi häirenuputeenus ei aita mitte ainult tervisehädade ja õnnetuste korral, vaid võib abiks olla ka kuritegelike juhtumite korral. Vahel on teenusel ennetav toime – kui kurikael kuuleb, et abi juba kutsutakse, on suur tõenäosus, et ta taandub ning suurem kahju jääb tekitamata. Vahel on aga häirenupust kasu nagu ülaltoodud juhtumil vanadaami puhul. Kuigi tal on mobiiltelefon, ei suutnud ta seda paanikas kasutada ja võttis ühendust Medi operaatoriga, kes talle politsei appi saatis.

Medi teeb edukalt koostööd nii Eesti Häirekeskuse, Politsei kui Päästeametiga. Kõige olulisem on, et inimene saab abi ka juhul, kui ta muul viisil endaga juhtunust teada anda ei suuda. Mis iganes põhjusel. Meie aitame alati!