Vahel ikka küsitakse, kuidas aitab häirenupp raskes olukorras, mil inimene on kukkunud ja kasvõi meelemärkuse kaotuse tõttu ise häirenuppu vajutada ei suuda. Üldjuhul nii dramaatilisi õnnetusi ette ei tule, ent kui nii peakski juhtuma, siis meil on sellelegi lahendus olemas – kukkumisanduriga häirenupp!

Kukkumine oma kodus on eakate puhul kolm korda sagedasem surma põhjus kui liiklusõnnetused. Euroopa eakate hulgas on kukkumine peamine fataalsete õnnetuste põhjustaja. Ainuüksi Prantsusmaal on üle 65-aastaste seas kukkumisest põhjustatud surmajuhtumeid aastas 8500. Suurbritannias satutakse haiglasse kukkumiste tõttu 10% juhtudest. Kolmandik üle 75-aastastest eakatest elab Eestiski kõrgendatud kukkumisohus. Eriti ohtlik ja sagedane on kukkumine eakatel ja liikumispuuetega inimestel, sealjuures ka ratastooli kasutajatel.

“Vital Base” on esimene häirenupp, millel on nii kukkumisi või tugevaid põrutusi tuvastav kukkumisandur kui ka võimalus ise nupuvajutusega häirekõne algatada. Tugeva kukkumise korral algatab kukkumisanduriga häirenupp ise automaatselt häirekõne Medi kõnekeskusse. Sest hoolealune ei pruugi seda tõsises olukorras ise suuta teha. Selliste õnnetuste puhul on aga abi saamise kiirus sageli väga kriitilise tähtsusega. Oluline on siinjuures ka teada, et me anname info saabunud häirekõnest abilistele edasi ja saadame kontaktisiku kohale ka siis, kui häirenupu kandja operaatori kutsungile ei vasta.

Kukkumisanduriga häirenupp “Vital Base” on veekindel nagu tavaline häirenuppki. Kaalub see väike ja mugav kellataoline abivahend aga vaid 35 grammi. Häirenupu kattematerjaliks on hüpoallergeeniline plastik, mis vähendab allergilisi riske.

Elusid päästva funktsiooni tõttu soovitame kukkumisanduriga häirenuppu kõigile riskigruppi kuuluvatele hoolealustele, eriti neile, kellel on õnnetuid kukkumisi juba ette tulnud. Nii saab hädasolijat aidata ka siis, kui ta ise nupuvajutusega abi kutsuda ei suuda.