Elame, töötame ja õpime juba ligi kuu aega enneolematute meetmete ja piirangute ajastul. Paljud asutused, koolid, lasteaiad, kauplused, salongid on ajutiselt suletud. Lastel-lastelastel pole soovitatav või on lausa keelatud oma vanemaid-vanavanemaid kodudeski külastada. Seda enam on neil praegu vaja iseseisvat elamist toetavaid teenuseid ja lahendusi nagu näiteks häirenuputeenus, automaatne ravimidosaator, positsioneerija, toidu toomine jm. Samuti vajavad nad lähedaste kõnesid ja kontakte muudes e- ning m-kanalites. Hooldekodudeski on äärmiselt oluline abikutsumise võimalus, mis aitab ühtlasi personalil kahandada asjatuid visiite ja ebavajalikke kontakte.
Hoolida ja hoolivust üles näidata saab ka turvaliselt distantsi hoides.

Medi tegeleb peamiselt riskirühma kuuluvate eakatega. Võtsime märtsi keskelt kasutusele allolevad meetmed, et hoida nii oma töötajaid kui hoolealuseid tervetena ning vältida nakkusohtu:
* töötame eriolukorra ajal peamiselt kodukontorites;
* Medi kontorisse ei kutsuta külalisi, koostööpartnereid, tellijaid;
* hädavajalikel koduvisiitidel kasutame kaitsemaske ja -kindaid, hoiame hoolealustest ja nende lähedastest distantsi ning desinfitseerime käsi nii enne kui pärast visiiti;
* hoolekandeseadmete ja võtmete tagastamised teeme maksimaalselt kontaktivabalt, SmartPosti pakiautomaadi vahendusel;
* hoolekandeseadmed seisavad enne taaskasutusse võtmist vähemalt 96 tundi ja puhastatakse põhjalikult.
Niimoodi toimides on meil õnnestunud häirenuputeenuse osutamine ja töine tegevus hoida kriisieelsel tasemel.

Soovitame mõelda oma eakatele lähedastele ja nende eest hoolitseda, eriti praeguses erilises olukorras. Aitame teid selles osutades neile iseseisvat elamist võimaldavat häirenuputeenust kõikjal üle Eesti – abi on vaid nupuvajutuse kaugusel.

Küsimused, soovid ja häirenuputeenuse tellimine on endiselt oodatud veebivormi ja e-posti info[@)medi.ee kaudu 24h ja tööajal telefonil 661 8181. Püsigem terved ja hoolime koos!