Hiljuti saime telefonikõne Harjumaal üksinda oma majas elavalt proualt, kes hakkas häirenuppu kandma selle aasta märtsis. Tema endaga polnud õnneks midagi juhtunud, küll aga tema kasutatava häirenupuga. Nimelt oli hoolealune pead pesema minnes nupu randmelt võtnud ja selle öökapi peale asetanud. Tagasi tulles avastas ta häirenupu aga oma armsa koera hammaste vahelt. Nii nupp kui seda hoidev randmepael olid saanud tõsiseid kahjustusi ega andnud hoolekandetelefonile signaaligi edasi, veekindlusest rääkimata.

Kui läksime tema juurde nuppu välja vahetama, lugesime sõnad peale nii koerale kui ka vanaprouale endale. Medi kasutatavad häirenupud on täiesti veekindlad. Nuppudele omistatud veekindlusetähis IP67 tähendab, et nupp kannatab olla meetrise vee all vähemalt pool tundi. Rääkimata siis duši all käimisest, käte pesemisest või aias veega tegutsemisest.

Kordame siinkohal üle nii praegustele kui tulevastele hoolealustele – palun hoidke häirenupp kodus ja kodu lähistel viibides ALATI käel. Ainult nii on teil võimalus hätta sattudes ühe nupuvajutusega abi kutsuda. Seda ka pesuruumides ja vannitubades, kus on just kõrgendatud oht libastuda ja kukkuda, sest seal on põrand veest libe ning servi, millest tuleb üle astuda. Vaid kuumas saunas käies tuleks nupp käelt võtta, sest liigne soojus võib mõjuda nupu sees olevale patareile halvasti, kahandades selle vastupidavust, mis muidu on uuel häirenupul viis aastat.

Seekordne õnnetus juhtus õnneks nupuga, mitte inimesega. Nuppu saab asendada, inimest mitte. Aidake meil teid aidata – kandke häirenuppu endaga kaasas!