Kuidas teha nii, et üksinda kodus olev eakas, laps või muidu unustav lähedane võtaks õige ravimi õigel ajal? Kuidas välistada üledoseerimine ja vale ravimi kätte saamine? Kuidas parandada eaka toimetulekut kodus ja tagada väärikas vananemine, viibides ise eemal? Teda ja teidki aitab selles automaatne ravimidosaator.

Leidub hulgaliselt tõvesid, mille raviks on hädavajalik ravimite regulaarne manustamine ja sellega haiguse või hoogude kontrolli all hoidmine. Olgu see suhkruhaigus, epilepsia või laialt levinud kõrgvererõhutõbi. Selleks, et haigushoog ei tabaks, on äärmiselt kriitiline võtta vajalik ravim õigeaegselt. Just selle jaoks ravimidosaatorid loodud ongi, võimaldades haiguse all kannatajal iseseisvalt hakkama saada, tuletades õige ravimi õigeaegset võtmist meelde.

Ravimidosaatori kasutamine on ülimalt lihtne. Pereliige, hooldaja või pereõde asetab vajalikud ravimid seadme kuni 28 eraldi lahtrisse ning paneb paika kellaajad, millal on järgmise annuse kord, näiteks hommikuti kell 10 ja õhtuti kell 20. Määratud kellaaegadel annab ravimidosaator valju piiksumise ja punase valgussignaaliga märku, et on aeg ravimeid võtta ning teeb kättesaadavaks just ettenähtud ravimid. Meeldetuletajat tuleb nüüd kallutada, et ravimid pihku või alusele kukutada. Selle peale meeldetuletus vaikib ning abimees jääb järgmist määratud kellaaega ootama. Äärmiselt turvaline, lihtne ja mugav!

Ravimidosaatorid on juba üle 20 aasta kasutusel Rootsis, Soomes ja mujalgi Euroopas ning USA-s. Eestis on need enim kasutust leidnud Tallinnas ja Rakveres, kus need soetati linna koduhooldusel olevatele eakatele koguni riigihankega. Lisaks kasutavad Medi tarnitud ravimidosaatoreid eakad Cesises ja Apes Lätis.

Eriti vajalik on lahendus kergesti unustavatele eakatele, ent ka üksi kodus olevatele lastele. Ravimidosaator võimaldab kauem iseseisvalt, ilma sekkumiseta oma kodus elada. Lahendus on abiks nii eakale kui kogu perele. Ravimidosaatorit ei pea isegi endale soetama, seda saab Medilt ka rentida. Helistage 661 8181 või kirjutage info[@)medi.ee ja uurige lisa!